Ferie jeździeckie

Ferie jeździeckie (full)

 

Ferie jeździeckie 2020 na Partynicach

 

Ferie jeździeckie to idealna propozycja dla dzieci, które chcą aktywnie i ciekawie spędzić wakacje zimowe w mieście. Podczas pięciodniowych turnusów uczestnicy poznają codzienne życie stajni, nauczą się czyścić oraz siodłać konie a także poznają podstawy jeździectwa. Codzienne jazdy konne wzbogacone są o zajęcia z woltyżerki, które poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Oprócz zajęć w stajni i jazd, dzieci podczas lekcji o koniu dowiadują się wielu ciekawostek na temat ras, budowy anatomicznej i zachowania tych zwierząt, np. jak konie widzą lub co pokazują za pomocą ruchu uszu.

Konie to nie jedyne zwierzęta, z którymi dzieci będą miały styczność podczas ferii. Zaplanowaliśmy również zajęcia z psami, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Podczas warsztatów dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”. Poznają techniki odpowiedniego zachowania w obecności obcych psów lub w trudnych sytuacjach, np. w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Dzieci będą uczestniczyły także w zajęciach pierwszej pomocy. Nauczą się podczas nich podstaw pierwszej pomocy oraz jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych. Przećwiczą resuscytację na specjalnych fantomach oraz dowiedzą się jak zachować się gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Po raz pierwszy w programie znajdą się także warsztaty ekologiczne, podczas których będą poruszane tematy dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Zajęcia mają na celu podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych poprzez promowanie zasad zrównoważonego rozwoju od najmłodszych lat.

Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy. W planach przewidziane gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

 

 

Terminy:

1.turnus 10 luty - 14 luty

2.turnus: 17 luty - 21 luty

 

 

Ferie jeździeckie to:

 • 2 turnusy 5-dniowe (pon.-pt. od 8:00 do 16:00) dla dzieci 7-12 lat
 • jazda konna
 • woltyżerka
 • lekcje  o koniu
 • zajęcia w stajni
 • zajęcia z psami
 • gry i zabawy
 • zajęcia z pierwszej pomocy
 • warsztaty ekologiczne
 • zajęcia plastyczne
 • śniadania i obiady

 

Cena: 650 zł za 1 turnus

przy zapisie na dwa turnusy zniżka 10% od całości

w każdym turnusie grupa będzie liczyła maksymalnie 30 dzieci

zapraszamy wszystkich bez względu na umiejętności jeździeckie

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ:

Zapisy: www.bilety.torpartynice.pl    

 

Dokumenty do pobrania:

 Regulamin

 Karta kwalifikacyjna

 Jak przygotować dziecko do ferii jeździeckich

 

Warunki:

1.Wiek uczestnika od 7 (ukończony 7 rok życia) do 12 lat.

2.Wniesienie opłaty za uczestnictwo w półkoloniach.

3.Dostarczenie wypełnionej karty półkolonii na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu.

4.W przypadku choroby i konieczności wycofania uczestnika z półkolonii dokonujemy zwrotu 80% opłaty w przypadku okazania zaświadczenia lekarskiego, przedłożonego najpóźniej w pierwszym dniu turnusu. W pozostałych przypadkach wniesiona wcześniej oplata nie podlega zwrotowi.